19 Kasım 2017 Pazar
Üyelik
Sayaçlar
5.059.580 ziyaret.
9 aktif ziyaretçi.
17 Ağustos Mesajı
Doğanay; "Depreme dayanıklı binalar üretmeliyiz"

AK Parti İl Başkanlığı'ndan gelen bilgilendirmedir.


Doğanay; "Depreme dayanıklı binalar üretmeliyiz"

17 Ağustos 1999 yılında yaşanan asrın deprem felaketinin 17'nci yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay; "Bugün 17 Ağustos 1999 Marmara depreminin üzerinden tam 17 yıl geçti. Hafızalarımızda daha dün gibi depremi, acılarını, yıkımlarını, kayıplarını hatırlıyoruz. 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi, ülkemizin 1944 yılından beri yaşadığı en büyük felaketti. Binlerce kişi hayatını kaybetti. Türkiye için çok acı bir tecrübeydi. Tecrübeydi diyorum çünkü 1999 Marmara depremi olmadan önce Türkiye'nin her yanına bilinçsiz binalar, evler yapılıyordu. Denetimler ise yapılmıyordu. Belediyeler ciddi anlamda sahiplenmiyordu ve projesiz evler yapılıyordu. 17 Ağustos 1999 depremi, Türkiye'nin bir deprem bölgesi olduğu gerçeğini çok acı bir şekilde bizlere hatırlattı. Ülkemizde ne yazık ki 6'nın üzerinde bir deprem bizlere hep sıkıntı yaşattı. Daha gelişmiş ülkelerde 8 veya üstü depremlerde can ve mal kaybı yaşanmıyor. 1999 Marmara Depreminden sonra Türkiye'de birçok yönetmelik değişti. Günümüzde de çok değişimler oluyor.  Artık binalarımız depreme daha dayanıklı ve sağlam. Sektörün içinden biri olarak 1999 Marmara depreminden sonra yapılan binalarda artık vatandaşlarımız gönül rahatlığı ile oturabilirler diyorum. Ev alırken vatandaşlarımız daha seçici olmalılardır. Maalesef bizim Türk insanımızda şöyle bir sıkıntı var, başımızı sokacak bir evimiz olsun. Bu bilinci kırmalıyız. Başımızı sokacak değil, başımıza yıkılmayacak bir ev sahibi olmalıyız. Burada toplumun her kesimine deprem noktasında vatandaşı bilinçlendirmek adına büyük görevler düşüyor. Deprem konusunda vatandaşı bilinçlendirmeli ve depreme dayanıklı binalar üretmeliyiz.

Rabbim bizlere bir daha böyle felaketler göstermesin. Depremlerin olmadığı bir zaman diliminde yaşatmayı bize nasip etsin. Ama deprem gerçeğini unutmadan yaşamamız gerektiğini inanıyorum. Bu vesiliyle başta 17 Ağustos Marmara Depremi olmak üzere ülkemizde yaşanmış tüm doğal afetlerde yaşamını yitirmiş vatandaşlarımıza Allahtan rahmet diliyorum. Mekânları cennet olsun. Geride kalan ailelerine sabırlar diliyorum" ifadelerini kullandı.
  Güncel Haberler
 Yerel
 GEREDE'de BİRLİK HAREKETİ
 Gerede İmam Hatip Lisesi 50. Yıl Buluşma Proğramı 12 Kasım'a Ertelendl.
 Genç Memur-Sen Genel Merkezine Geredeli Atandı
 AK PARTİ BOLU İL BAŞKANLIĞI BASIN DUYURUSU
 Bolu Tekke Barajında Çalışmalar Bütün Hızıyla Devam Ediyor.
 Gerede İmam Hatip Lisesi 50. Yıl için hazırlanıyor
 Gerede Ceza ve İnfaz Kurumları İçin Ödenek Çıktı.
  Köşe Yazarımız Ferhat Çetinoğlu’ndan Gerede FM ziyareti.
 "GELECEK"
 "Ömrümde Bir Gerede"
 ANILAR
 Kratya'nın Gülleri
 Grand Tepe Hotel Açıldı
 Güncel
 Şehidimizi Uğurladık.
 Şehidimiz Var
 “İyilik Yolunda Uzaklar Yakın 1”
 Ahmet Yaman Turkcell Marka ve Pazarlama İletişimi Direktörü Oldu
  ŞEHİT, HARP VE VAZİFE MALULLERİNİN ÇOCUKLARINA EĞİTİM VE ÖĞRETİM YARDIMI
 İşimiz Bidat ve Hurafelere mi Kaldı?
 Geredeli hemşehrimiz İsmail ALPTEKİN Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkanı oldu.
 Geredeli hemşehrimiz Yakup Evirgen Askeri Fabrikalar Genel Müdür Yardımcılığına atandı
 
www.gerede.net
Gerede Hakkında Herşey
Bu sitede yayınlanan haber, metin, bilgi, yazı ve resimler izin almadan yayınlanamaz. gerede.net hiçbir kişi, kurum veya siyasi görüşün sitesi değildir. Amacımız Gerede ilçemizi tanıtmak ve Geredelileri kaynaştırmaktır.
E-Posta :  haberlesme@gerede.net