19 Haziran 2018 Salı
Üyelik
Sayaçlar
5.487.553 ziyaret.
44 aktif ziyaretçi.
17 Ağustos Mesajı
Doğanay; "Depreme dayanıklı binalar üretmeliyiz"

AK Parti İl Başkanlığı'ndan gelen bilgilendirmedir.


Doğanay; "Depreme dayanıklı binalar üretmeliyiz"

17 Ağustos 1999 yılında yaşanan asrın deprem felaketinin 17'nci yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay; "Bugün 17 Ağustos 1999 Marmara depreminin üzerinden tam 17 yıl geçti. Hafızalarımızda daha dün gibi depremi, acılarını, yıkımlarını, kayıplarını hatırlıyoruz. 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi, ülkemizin 1944 yılından beri yaşadığı en büyük felaketti. Binlerce kişi hayatını kaybetti. Türkiye için çok acı bir tecrübeydi. Tecrübeydi diyorum çünkü 1999 Marmara depremi olmadan önce Türkiye'nin her yanına bilinçsiz binalar, evler yapılıyordu. Denetimler ise yapılmıyordu. Belediyeler ciddi anlamda sahiplenmiyordu ve projesiz evler yapılıyordu. 17 Ağustos 1999 depremi, Türkiye'nin bir deprem bölgesi olduğu gerçeğini çok acı bir şekilde bizlere hatırlattı. Ülkemizde ne yazık ki 6'nın üzerinde bir deprem bizlere hep sıkıntı yaşattı. Daha gelişmiş ülkelerde 8 veya üstü depremlerde can ve mal kaybı yaşanmıyor. 1999 Marmara Depreminden sonra Türkiye'de birçok yönetmelik değişti. Günümüzde de çok değişimler oluyor.  Artık binalarımız depreme daha dayanıklı ve sağlam. Sektörün içinden biri olarak 1999 Marmara depreminden sonra yapılan binalarda artık vatandaşlarımız gönül rahatlığı ile oturabilirler diyorum. Ev alırken vatandaşlarımız daha seçici olmalılardır. Maalesef bizim Türk insanımızda şöyle bir sıkıntı var, başımızı sokacak bir evimiz olsun. Bu bilinci kırmalıyız. Başımızı sokacak değil, başımıza yıkılmayacak bir ev sahibi olmalıyız. Burada toplumun her kesimine deprem noktasında vatandaşı bilinçlendirmek adına büyük görevler düşüyor. Deprem konusunda vatandaşı bilinçlendirmeli ve depreme dayanıklı binalar üretmeliyiz.

Rabbim bizlere bir daha böyle felaketler göstermesin. Depremlerin olmadığı bir zaman diliminde yaşatmayı bize nasip etsin. Ama deprem gerçeğini unutmadan yaşamamız gerektiğini inanıyorum. Bu vesiliyle başta 17 Ağustos Marmara Depremi olmak üzere ülkemizde yaşanmış tüm doğal afetlerde yaşamını yitirmiş vatandaşlarımıza Allahtan rahmet diliyorum. Mekânları cennet olsun. Geride kalan ailelerine sabırlar diliyorum" ifadelerini kullandı.
  Güncel Haberler
 Yerel
 GTSO- BOLU İŞKUR Girişimcilik Eğitimi
 Yağmur Gerede'yi Kısa Süre Esir Aldı
 Girişimciler Eğitime Hazır Olun.
 2018 Yılı GERKAV Dergisi Tamamlandı
 Gerkav Dergisi Haziran’da Çıkıyor
 GTSO'da KOBİGEL-KOBİ GELİŞİM DESTEĞİ VE YENİ KOSGEB DESTEKLERİ BİLGİLENDİRİLDİ.
 Halk Eğitimi Merkezi Yıl Sonu Sergileri Başlıyor
 Gerede Ticaret ve Sanayi Odası'nın Meslek ve Meclis üyeleri seçimleri 5 Nisan 2018 de yapıldı.
 KERMESE DAVET
 GEREDE TSO 5 YILDIZLI ODA OLDU.
 GİRİŞİMCİLER BELGELERİNİ ALDI
 Süt Sığırı Yetiştiriciliği kursunu kaçırmayın
 Gerede Halk Eğitimi Merkezi 12 Okuma-Yazma Kursu Açtı
 EDS ler çalışmaya başladı
 "Ömrümde Bir Gerede"
 ANILAR
 Kratya'nın Gülleri
 Güncel
 Bir Hemşerimiz Daha Örnek Oldu
 "İyilik Yolunda Uzaklar Yakın" a Türkiye Yazarlar Birliği'nden Ödül
 Hemşehrimiz Yakup Evirgen'den Akit TV'de Bilgilendirme
 2018 YILLIK İŞLETME CETVELLERİ VE SANAYİ SİCİL BELEGESİ VİZE İŞLEMLERİ İLİŞKİN DUYURU
 "İyilik Yolunda Uzaklar Yakın" a Türkiye Yazarlar Birliği'nden birincilik geldi.
 SKY ROAD’ da Bir GEREDELİ
 “İyilik Yolunda Uzaklar Yakın 1”
 
www.gerede.net
Gerede Hakkında Herşey
Bu sitede yayınlanan haber, metin, bilgi, yazı ve resimler izin almadan yayınlanamaz. gerede.net hiçbir kişi, kurum veya siyasi görüşün sitesi değildir. Amacımız Gerede ilçemizi tanıtmak ve Geredelileri kaynaştırmaktır.
E-Posta :  haberlesme@gerede.net