19 Haziran 2018 Salı
Üyelik
Sayaçlar
5.487.554 ziyaret.
45 aktif ziyaretçi.
Bakan Yardımcıları Vekillerle GTSO' da İdi
Geçtiğimiz Pazar günü Gerede'ye gelen Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek ve Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin GTSO'da istekler ve çözümleri konuştu.

Ulaştırma Denizcilik Ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Sayın Yüksel Coşkunyürek,Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin Geredetso'da

Ulaştırma Denizcilik Ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Sayın Yüksel Coşkunyürek,Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin,Milletvekillerimiz Fehmi Küpçü ve Ali Ercoşkun dan oluşan heyet Gerede Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti.
Ziyarete İlçe Kaymakamımız Arslan Yurt,Belediye Başkanı Mustafa Allar,Akparti il başkanı Nurettin Doğanay,İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer,Belediye meclis üyelerinden oluşan heyette eşlik etti.
Yönetim kurulu başkanı Ersin Kaşka tarafından üyelerin genel sorunları başta olmak üzere ilçenin ekonomisi ve son dönemlerde yapılan projeler hakkında bribing verilirken demiryolu isteği  konusunda ilçe halkının beklentisinden bahsetti.
Daha sonra kürsüye genel Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin Gerede Ticaret ve Sanayi Odası ile devamlı iştirare içinde olduğunu ve kendisine iletilen sorunlara çözüm bulma konusunda uğraş verdiklerini dile getirdi.
Ulaştırma Denizcilik Ve Haberleşme Bakan Yardımcısı  Yüksel Coşkunyürek ise program yoğunluğundan Geredetso ya iadeyi ziyaretim bugüne nasipmiş diye sözlerine başlarken bakanlığınca Gerede yi ilgilendiren konularda üzerine düşeni yaptığını ve yapmaya da devam edeceğini belirtdi. Demiryolu projesi ile ilgili yapılan çalışmalardan bahseden CoşkunyürekDemiryolu projesi ile ilgili somut çalışmalar bulunduğunu ve bu çalışma ile Bolu'nun Ankara ve Karadeniz'e bağlanan bir bölgede lojistik üs olacağını ifade eden Coşkunyürek şöyle devam etti; "Bolu'muzu ilgilendiren en önemli konulardan biri de, ticaretimizi geleceğimizi ilgilendiren, demiryolu çalışmalarıdır. Hem Filyos projesi kapsamında lojistik merkez olarak bu hattın kullanılması hem de ilimizi demiryolu ağıyla diğer bölgelere bağlama açısından çalışmalarımıza start verdik. Ham çalışmalar yapmıştık geçtiğimiz dönemlerde. Biz de üzerimize düşen görevi yerine getirerek daha somut bir hale getirmeye çalışıyoruz. Şu an proje etüt aşamasına doğru adım atıyor. İnşallah önümüzdeki dönemlerde sondajlar başlayacak. Hangi güzergahta nasıl olacağı konusunda. Arifiye – İsmetpaşa arasında bir hat olacak. Yine Bolu Merkezinden bir ayrılma da Zonguldak'a bağlayan bir hat olacak. Böylece Bolu'yu hem Karadeniz'e, hem de Ankara'ya doğru bağlantı üzerinde biz bir lojistik üs olmak için çalışma sergileyeceğiz inşallah. Bu hayali bir proje değil altyapı çalışmaları başladı. İnşallah 2023 vizyonuna bunu yetiştirmeyi umut ediyoruz.  Doğu Karadeniz otoyol projesinin de Gerede den başlayacağını söyledi.

  Güncel Haberler
 Yerel
 GTSO- BOLU İŞKUR Girişimcilik Eğitimi
 Yağmur Gerede'yi Kısa Süre Esir Aldı
 Girişimciler Eğitime Hazır Olun.
 2018 Yılı GERKAV Dergisi Tamamlandı
 Gerkav Dergisi Haziran’da Çıkıyor
 GTSO'da KOBİGEL-KOBİ GELİŞİM DESTEĞİ VE YENİ KOSGEB DESTEKLERİ BİLGİLENDİRİLDİ.
 Halk Eğitimi Merkezi Yıl Sonu Sergileri Başlıyor
 Gerede Ticaret ve Sanayi Odası'nın Meslek ve Meclis üyeleri seçimleri 5 Nisan 2018 de yapıldı.
 KERMESE DAVET
 GEREDE TSO 5 YILDIZLI ODA OLDU.
 GİRİŞİMCİLER BELGELERİNİ ALDI
 Süt Sığırı Yetiştiriciliği kursunu kaçırmayın
 Gerede Halk Eğitimi Merkezi 12 Okuma-Yazma Kursu Açtı
 EDS ler çalışmaya başladı
 "Ömrümde Bir Gerede"
 ANILAR
 Kratya'nın Gülleri
 Güncel
 Bir Hemşerimiz Daha Örnek Oldu
 "İyilik Yolunda Uzaklar Yakın" a Türkiye Yazarlar Birliği'nden Ödül
 Hemşehrimiz Yakup Evirgen'den Akit TV'de Bilgilendirme
 2018 YILLIK İŞLETME CETVELLERİ VE SANAYİ SİCİL BELEGESİ VİZE İŞLEMLERİ İLİŞKİN DUYURU
 "İyilik Yolunda Uzaklar Yakın" a Türkiye Yazarlar Birliği'nden birincilik geldi.
 SKY ROAD’ da Bir GEREDELİ
 “İyilik Yolunda Uzaklar Yakın 1”
 
www.gerede.net
Gerede Hakkında Herşey
Bu sitede yayınlanan haber, metin, bilgi, yazı ve resimler izin almadan yayınlanamaz. gerede.net hiçbir kişi, kurum veya siyasi görüşün sitesi değildir. Amacımız Gerede ilçemizi tanıtmak ve Geredelileri kaynaştırmaktır.
E-Posta :  haberlesme@gerede.net