17 Temmuz 2018 Salı
Üyelik
Sayaçlar
5.546.804 ziyaret.
15 aktif ziyaretçi.
İmam Hatip nesli Gerede'de buluşacak
Gerede imam Hatip Lisesi ve Ortaokulu mezunları ve muallimleri GiMMED.org organizesi ile 6 Ağustos Pazar Günü Saat10:00’da Esentepe Ramazan Dede mesireliğinde ailece buluşacaklar.

GİMMED Gerede İmam Hatip Mezunları Mensubları Derneği geredeihl@gmail.com dan gelen bilgilendirmedir.

"İmam Hatip nesli Gerede'de buluşacak

Gerede imam Hatip Lisesi ve Ortaokulu mezunları ve muallimleri GiMMED.org organizesi ile 6 Ağustos Pazar Günü Saat10:00'da Esentepe Ramazan Dede mesireliğinde ailece buluşacaklar.

Bütün dönemleri kapsayacağı ifade edilen bir uygulama yapılarak Gerede imam hatip okullarında 1 sene bile okuyanlar ve halen okumakta olanlar ile bütün Gerede imam Hatip Lisesi ve ortaokulu mezunları mensupları ve çalışanları Esentepe Mesireliğinde saat 10:00'da  Gerede İmam Hatipliler Derneği organizasyonu ile buluşacaklar. Gerede İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği GiMMED'in organize ettiği programa şehir içi ve şehir dışından yoğun bir katılım bekleniyor. Etkinlik için; "İnsanlığın kurtuluşu ve Kur'an nesli için gayret eden tüm Kur'an dostları davetlidir" çağrısında bulunuldu. Milletvekilinden, bürokrattan, belediye başkanına, siyasetçiden, gazeteciye kadar birçok ismi yetiştirdiği gibi; akademisyen, hukukçu, iş adamı ve hayatın birçok alanında tanınmış simaların yetişmesine vesile olduğu bilinen 50 senedir faaliyette olan Gerede Anadolu İmam Hatip Lisesi ve ortaokulu , eskisiyle-yenisiyle tüm talebelerini ve ümmetin ve insanlığın kurtuluşu için mücadele eden Kur'an dostlarını buluşturacak. İHL ve Kur'an Dostları Buluşma Programı'nın Onur Konukları ise; ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Halit Bekiroğlu, HakSoz.net den Gazeteci-Yazar Selahaddin EŞ ve İmkander Genel Başkanı Press Medya Editörü Murat Özer katılacak.  İmam Hatipli Cumhurbaşkanı başta olmak üzere Başbakan ve Yardımcılarının, Milli Eğitim Bakanı ve bürokratlarının, Diyanet İşleri Başkanı ve Yardımcılarının, Tüm imam Hatip Derneklerinin, ÖNDER, ENSAR, İLİM-YAYMA Cemiyeti, ÖZGÜRDER şubelerinin, ayrıca mahalli ve bölgesel ulusal basının yanı sıra Bolu ve Gerede protokolünün de davet edildiği bildirildi.

"GEREDE İMAM HATİP LİSESİ'NİN ÜNÜNÜ DÜNYAYA TAŞIYANLAR ÖDÜLLENDİRİLECEK"

48. Yıl Etkinliğinde Gerede İmam Hatip Lisesi'nin ününü dünyaya taşıyanlar ödüllendirilmişti. İnsanlık ve ümmet yararına yapılan çalışmalarla hem kendi ismini hem de davamızın Okulu Gerede İmam Hatip'i tüm dünyaya ve İslam dünyasına duyuran Din İşleri Yüksek Kurul Üyesi ve Gerede Hadis Meclisi Kurucusu Yazar  Prof. Dr. Hafız Hattat Bünyâmin Erul'a, Dünya Kur'ân-ı Kerim Güzel Okuma Birincisi Hâfız Mustafa Orhan'a ve 15 icad sahibi LED Ampul mucidi Doç. Dr. Mehmed Arık'a plaket takdim edilmişti. 50. Yıl etkinliğinde ise okullarımıza destek olan işadamlarımızdan Eyüp ÖZEMİR, M.Ziya KAHRAMAN ve Emin ÜSTÜN e bürokratlardan Ali FİDAN, Siyasilerimizden Fehmi KÜPÇÜ, Yüksel COŞKUNYÜREK, Ömer BAYGIN, Ahmet KIZILTAN  ve Mustafa ALLAR' a plaket takdim edilecek.  İmam-Hatip Nesli Buluşma programına; Diyanetsen, MemurSen, Geredeliler Birliği ve Bolulular Birliği destek veriyor. 2019 Buluşması ise  4 Ağustos'ta. 52.YIL Programına kadar GEREDE İHL İHO Rehberi hazırlanacak. Kur'an Dostları Gerede Buluşması Programının sponsorları ise; Rahmet Turizm, Uzman Turizm FarkTel.net   İbret alınması ve hayatımızda uygulanması için Açılışta okunacak ve müzakeresi yapılacak Âyetler: Tevbe24, Bakara-165, Şûra39, Müzzemmil-4, Yunus-87, Enfal-73, Nur-55, Maide-105, Nisa-142, Hud1-2 ve Müminun-2  GİMMED Gerede İmam Hatipliler Derneği Başkanı Âdem Çevik "Karma eğitim ve kravat dayatmasına son verilmeli ve tüm ilkokullara da meallikuran ve yaşayan Kurân Resulullah'ın hayatı dersleri konulmalı. Bunun için imza kampanyası açtık. Bilindiği gibi tüm okullarda Kur'an seçmeli ders olsun kampanyamız 5 sene evvel başarıya ulaştı. İnşaallah bu imza kampanyamızda da fiili dualarınızla ayrıca üyesi olduğumuz; Kur'anı Anlama Platformu, ÖNDER İHL Derneği, Uluslararası Rabia Platformu ve Kurtuluş Kur'anda Cemiyeti destekleriyle de muvaffak olacağımıza inanıyoruz. Esentepe'deki Programa ailece gelmek, misafir ve dostlarınızla katılmanın mümkün olduğu bildirildi."

Bilgi: geredeihl.org gimmed.org 05322033274 @ademcevik

 
  Güncel Haberler
 Yerel
 GTSO- BOLU İŞKUR Girişimcilik Eğitimi
 Yağmur Gerede'yi Kısa Süre Esir Aldı
 Girişimciler Eğitime Hazır Olun.
 2018 Yılı GERKAV Dergisi Tamamlandı
 Gerkav Dergisi Haziran’da Çıkıyor
 GTSO'da KOBİGEL-KOBİ GELİŞİM DESTEĞİ VE YENİ KOSGEB DESTEKLERİ BİLGİLENDİRİLDİ.
 Halk Eğitimi Merkezi Yıl Sonu Sergileri Başlıyor
 Gerede Ticaret ve Sanayi Odası'nın Meslek ve Meclis üyeleri seçimleri 5 Nisan 2018 de yapıldı.
 KERMESE DAVET
 GEREDE TSO 5 YILDIZLI ODA OLDU.
 GİRİŞİMCİLER BELGELERİNİ ALDI
 Süt Sığırı Yetiştiriciliği kursunu kaçırmayın
 Gerede Halk Eğitimi Merkezi 12 Okuma-Yazma Kursu Açtı
 EDS ler çalışmaya başladı
 "Ömrümde Bir Gerede"
 ANILAR
 Kratya'nın Gülleri
 Güncel
 Maaşlı Ayakkabı Sayacı Kursu
 Bir Hemşerimiz Daha Örnek Oldu
 "İyilik Yolunda Uzaklar Yakın" a Türkiye Yazarlar Birliği'nden Ödül
 Hemşehrimiz Yakup Evirgen'den Akit TV'de Bilgilendirme
 2018 YILLIK İŞLETME CETVELLERİ VE SANAYİ SİCİL BELEGESİ VİZE İŞLEMLERİ İLİŞKİN DUYURU
 "İyilik Yolunda Uzaklar Yakın" a Türkiye Yazarlar Birliği'nden birincilik geldi.
 SKY ROAD’ da Bir GEREDELİ
 “İyilik Yolunda Uzaklar Yakın 1”
 
www.gerede.net
Gerede Hakkında Herşey
Bu sitede yayınlanan haber, metin, bilgi, yazı ve resimler izin almadan yayınlanamaz. gerede.net hiçbir kişi, kurum veya siyasi görüşün sitesi değildir. Amacımız Gerede ilçemizi tanıtmak ve Geredelileri kaynaştırmaktır.
E-Posta :  haberlesme@gerede.net