21 Mayıs 2019 Salı
Üyelik
Sayaçlar
6.050.343 ziyaret.
20 aktif ziyaretçi.
Gerede Halk Eğitimi Merkezi 12 Okuma-Yazma Kursu Açtı
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Eşleri Emine Erdoğan´ın himayelerinde başlatılan Okuryazarlık Seferberliği kapsamında açılan Okuma Yazma Kurslarımıza start verildi.

Mahalle ve köylerimizde yapılan alan taraması sonucunda tespit edilen okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımız 12 farklı kurs yerinde 1. Kademe Okuma Yazma eğitimlerine başladılar.

İlk kurs Bahçelievler İlkokulunda başlatıldı. Buradaki kursa köylerden gelen vatandaşlarımız taşımalı sistemle okula getirilmekte ve kurs sonunda oturdukları yerlere geri götürülmektedir.

Çalışan vatandaşlarımız için açılan ikinci kursumuz Hükümet Konağında bulunan Halk Eğitimi Merkezinde açılmıştır. Bu kurs Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri yapılmakta, saat 17:30´da başlayıp 19:45'de sona ermektedir.

Diğer kurslar ise Mustafa Çevikoğlu Halil Çevikoğlu İlkokulu, Halil Nom İlkokulu, S. Mithat Dayıoğlu İlkokulu, M. Z. Güzelce İlkokulu, Yenimahalle İlkokulu, Bahçelievler İlkokulu, 100. Yıl İlkokulu, Samat Köyü İlkokulu ve Göynükören Köyü İlkokulunda devam etmektedir.

Bu kurs yerlerinde 1. Kademe Okuma Yazma kursları hafta içi her gün 15:00'de başlayıp 17:30'da sona ermektedir.

1. Kademe ve arkasından 2. Kademe kurslar açılmaya devam edecektir. Okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımız Halk Eğitimi Merkezimize, Mahalle-Köy Muhtarlıklarına veya okul müdürlüklerine başvurabilirler.

Ayrıca vatandaşlarımız çevrelerinde bulunan okuma yazma bilmeyen kişileri ilgili merkezlere bildirerek seferberliğe destek olabilirler.


  Güncel Haberler
 Yerel
 GERKAV BÜLTENİ 2019 Çıktı
 Gerede'nin En Eski Resmi
 Palyetif Bakım Servisi Açıldı
 Kul Damat’ın (Ahmet Tınmaz) Kitapları
 EDS ler çalışmaya başladı
 "Ömrümde Bir Gerede"
 ANILAR
 Kratya'nın Gülleri
 Güncel
 GTSO'dan ÖNEMLİ DUYURU:
 Oto Alım Satım Yönetmeliği
 2018 YILLIK İŞLETME CETVELLERİ VE SANAYİ SİCİL BELEGESİ VİZE İŞLEMLERİ İLİŞKİN DUYURU
 "İyilik Yolunda Uzaklar Yakın" a Türkiye Yazarlar Birliği'nden birincilik geldi.
 SKY ROAD’ da Bir GEREDELİ
 “İyilik Yolunda Uzaklar Yakın 1”
 
www.gerede.net
Gerede Hakkında Herşey
Bu sitede yayınlanan haber, metin, bilgi, yazı ve resimler izin almadan yayınlanamaz. gerede.net hiçbir kişi, kurum veya siyasi görüşün sitesi değildir. Amacımız Gerede ilçemizi tanıtmak ve Geredelileri kaynaştırmaktır.
E-Posta :  haberlesme@gerede.net