17 Aralık 2018 Pazartesi
Üyelik
Sayaçlar
5.815.272 ziyaret.
20 aktif ziyaretçi.
GEREDE TSO 5 YILDIZLI ODA OLDU.
Gerede Ticaret ve Sanayi Odası "Akredite 5 Yıldızlı Oda" belgesini Gümrük ve Ticaret Bakanı ülent Tüfenkçi ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğu’nun elinden aldı.

GEREDETSO 5 YILDIZLI ODA OLDU.
Gerede Ticaret ve Sanayi Odası 2 yıla yakın süredir başvurusunu yaparak sürdürdüğü Akredite  5 yıldızlı oda sürecini geçtiğimiz ay denetim sürecini de başarı ile geçerek belgesini Gümrük ve Ticaret Bakanı sayın Bülent Tüfenkçi ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğu'nun elinden aldı.

TOBB Konferans salonunda düzenlenen 13.Dönem Akredite Odalar Belge Töreninde Geredetso Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Kaşka,Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Muharrem Kazan ,Yönetim kurulu üyeleri Hasan Demirdaş ve Hüseyin Yüksel Meclis Başkan yardımcısı Burhan Demirses,Meclis üyeleri Yaşar Yıldız, Mustafa Bilen, Kadir Afşar ve Genel Sekreter Şerafettin Dağyıldızı ile Akreditasyon sorumlusu Ali Kaşka  katıldı.
.13. Dönem'de akredite olan 18 oda/borsa ve 2 şube , akreditasyon sertifikaları TOBB Konferans Salonu'nda düzenlenen törenle verildi.​
Tören, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun açılış konuşmaları ile başladı.
 Afrin'de devam eden Zeytin Dalı Harekatı kapsamında hayatını kaybeden şehitlere rahmet dileyerek konuşmasına başlayan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, nefes kredisini Cumartesi günü İzmir'de açıklayacağını ifade ederek, "Pazartesi gününden itibaren, düşük faizli imkanları üyelerimize kullandıracağız" şeklinde konuştu. 
15 Nisan'a kadar Türkiye genelindeki oda ve borsa seçimlerinin yüzde 99'nun biteceğini, her dönemin bir başarı hikayesi olduğunu söyleyen Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti: "Sizin döneminizdeki başarı hikayenizden biri de bugün verilen akreditasyon çalışmalarıdır. TOBB Başkanı olduğum dönemde odalar ve borsalar birliği camiasında bir kalite ve müşteri odaklı kalite anlayışı yoktu. Biz de dünyadaki en tecrübeli olan İngiltere Odalar Birliği ile görüştük ve buraya gelip bizi eğitti. Eğitimler sayesinde biz de akreditasyon veren bir kurum haline geldik. İlk önce kendimizi disipline ettik. Sonra ülke geneline yaymaya başladık bu eğitimleri. 2002 itibariyle bir tane proje yazabilen odam yoktu benim. Dil bilen oda sayım beşti. Bugün çok şükür oda ve borsalarımız 800 milyar liralık proje yaptı."     
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci de "Odalar ve borsalar sayesinde şirket kuruluşlarının tamamı ticaret sicilleri tarafından gerçekleştirilecek. Odalarımız, borsalarımız güçlü, biz eskisinden çok daha iyi olacağız ve pozitif yansımalarını göreceğiz" dedi. Tüfenkci, oda başkanlarının, o ilin akil insanları olduklarını ve hayırlı hizmetler yaptıklarını dile getirerek, odaların önemine değindi.
Devlet ile vatandaş arasında mesafe olmaması gerektiğini kaydeden Tüfenkci, "Bizler bu hizmetleri odalarımız, borsalarımız aracılığı ile yapıyoruz. Odalarımız olarak sizler bugüne kadar bu hizmetleri başarıyla yürüttüğünüz. Bu fuarların katılımcıları sizlerin üyeleri, ticaret odalarımız üyelerine faydalı olamayacaksa hangi alanda faydalı olacak" ifadesini kullandı. 

Yapılan işlerin doğrudan istihdamı arttırmak için olduğunu belirten Tüfenkci, "Yabancı yatırımcıları teşvik etmek adına projeler hayata geçirdik. Ayrıca odalar ve borsalar sayesinde şirket kuruluşlarının tamamı ticaret sicilleri tarafından gerçekleştirilecek. Odalarımız, borsalarımız güçlü, biz eskisinden çok daha iyi olacağız ve pozitif yansımalarını göreceğiz" diye konuştu. 
5 yıldızlı oda statüsüne kavuşmanın ekip ruhuyla çalışmaya bağlayan Geredetso Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Kaşka  2 yıllık zorlu bir süreç ve eğitimler sonucunda başarılı bir performans sergileyen odamız 13. dönem akredite odalar arasında yerini aldı. Gerede Ticaret ve Sanayi Odası her türlü hizmeti ile Akredite bir kurum olarak İngiltere Londra Ticaret Odası ne yapıyorsa bizde onu yapıyoruz, Derken hizmet kalitemiz ve üyelere yapılanlar burada kalmayacak kurum olarak dünyada her türlü gelişmeye kendimizi adapte edeceğiz dedi.
Akredite belgemiz İlçemize hayırlı olsun diyen kaşka , şunları söyledi: "Bu iş bir ekip işi başarı Gerede'nindir. zorlu süreçte desteğini bizlerden esirgemeyen TOBB Başkanı sayın M.Rifat Hısarcıklıoğlu başta olmak üzere TOBB Yönetim Kurulu ve Akreditasyon Kuruluna, emeği geçen yönetim kurulu ve meclis üyelerimiz,  Akreditasyon Kurulumuz  , Genel Sekreterimiz ,Akreditasyon sorumlumuz ve tüm Oda personelimize şükranlarımı sunuyorum dedi.
Ek alanı
  Güncel Haberler
 Yerel
 Hemşerimiz Ferhat Çetinoğlu Ankara Mamak Belediyesi Meclis Üyeliği için Müracaat Etti.
 Gerede'nin En Eski Resmi
 Palyetif Bakım Servisi Açıldı
 Önce Sağlık
 Geredeliler Ankara'da Ferfene'ye Hazırlanıyor.
 Arkut Kayak Sezonu Açıldı
 "Rüzgarlı Tepenin Dostları" vefaat etti
 Bir Usta Daha Ebedi Aleme Göçtü
 Kul Damat’ın (Ahmet Tınmaz) Kitapları
 2018 Yılı GERKAV Dergisi Tamamlandı
 EDS ler çalışmaya başladı
 "Ömrümde Bir Gerede"
 ANILAR
 Kratya'nın Gülleri
 Güncel
 İlk Kar yağdı
 Oto Alım Satım Yönetmeliği
 Maaşlı Ayakkabı Sayacı Kursu
 2018 YILLIK İŞLETME CETVELLERİ VE SANAYİ SİCİL BELEGESİ VİZE İŞLEMLERİ İLİŞKİN DUYURU
 "İyilik Yolunda Uzaklar Yakın" a Türkiye Yazarlar Birliği'nden birincilik geldi.
 SKY ROAD’ da Bir GEREDELİ
 “İyilik Yolunda Uzaklar Yakın 1”
 
www.gerede.net
Gerede Hakkında Herşey
Bu sitede yayınlanan haber, metin, bilgi, yazı ve resimler izin almadan yayınlanamaz. gerede.net hiçbir kişi, kurum veya siyasi görüşün sitesi değildir. Amacımız Gerede ilçemizi tanıtmak ve Geredelileri kaynaştırmaktır.
E-Posta :  haberlesme@gerede.net