18 Temmuz 2019 Perşembe
Üyelik
Sayaçlar
6.138.845 ziyaret.
9 aktif ziyaretçi.
HEDEF ‘TÜRKÇE’ ÖĞRETMEK
BAĞIŞÇILAR VAKFI YABANCI ÖĞRENCİLER İÇİN HAREKETE GEÇTİ

Bolu Bağışçılar Vakfı'ından gelen bilgilendirmedir.

Bağışçılar Vakfı son yıllarda eğitime yönelik verdiği proje desteklerine bir yenisini daha ekledi. Bolu'da öğrenim gören 697 yabancı öğrencinin eğitmen kitapları Bolu Bağışçılar Vakfı tarafından karşılandı.

Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen 'Yabancı Öğrenciler İçin Türkçe Öğrenme Projesi' kapsamında 28 okulda 50 kurs açıldı. Açılan kurslarda 697 yabancı uyruklu öğrenci Türkçe eğitimi alıyor.

TÜRKÇE EĞİTİM KİTAPLARI DAĞITILDI

Proje kapsamında 50.Yıl Ortaokulu'nda düzenlenen etkinliğe Bolu İl Milli Eğitim Müdür Vekili İbrahim Kunuk, 50. Yıl Ortaokul Müdürü Tamer Özkan, Bolu Bağışçılar Vakfı Genel Sekreteri Öznur Akkaya, Proje Koordinatörü Fuat Gürleyen, projede görev alan öğretmenler ve yabancı öğrenciler katıldı. Projenin özellikle ilimizde yaşayan yabancı uyruklu öğrenciler için çok önemli olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdür Vekili İbrahim Kunuk, verilecek eğitimle yabancı uyruklu öğrencilerin en fazla sıkıntı yaşadıkları alan olan dil sorununun çözümünde önemli bir ilerleme sağlayacaklarını belirtti.

Bolu Bağışçılar Vakfı olarak böyle bir projede yer almaktan dolayı mutlu olduklarını ifade eden Vakıf Genel Sekreteri Öznur Akkaya, "Bolu'nun her alanda ilerlemesi ve toplumsal alanda yaşanan sorunların en aza indirilmesi vakıf olarak bizim hedeflerimiz içerisinde yer almaktadır. İlimizde öğrenim gören ilköğretim çağındaki yabancı öğrencilerin Türkçe öğrenmeleri ve çevreleriyle sağlıklı iletişim kurabilmeleri son derece önemli bir konu. Projenin bu anlamda yabancı öğrencilerin Türk toplumuyla doğru bir şekilde entegrasyonuna büyük katkı sağlayacağını düşünmekteyiz. Bu düşünceyle vakıf olarak projede görev yapan eğitimcilerin kitaplarını karşılama kararı aldık. Bu projede yer almaktan dolayı büyük mutluluk yaşıyoruz" dedi.

Projenin Bolu'daki 28 okulda açılan 50 kurs ile devam ettiğini belirten Proje Koordinatörü Fuat Gürleyen, Bolu'daki kurumların uyumlu hareket etmesi ve eğitimcilerin özverili çalışmaları sayesinde yabancı öğrencilerin dil problemini en kısa sürede çözeceklerine inandıklarını söyledi.

50. Yıl Ortaokulu Müdürü Tamer Özkan ise, 1700 öğrencinin eğitim gördüğü 50. Yıl Ortaokulunda 170 yabancı uyruklu öğrenci olduğunu ve çocuklarımızın Türk diline ve kültürüne daha yakın olmasına vesile olacak bu değerli projenin noktalarından biri olmaktan dolayı mutlu olduğunu belirtti.

Projenin partnerleri; Bolu Valiliği Bolu Milli Eğitim Müdürlüğü, Bolu Bağışçılar Vakfı Bolu Göç İdaresi, Bolu Kızılay Şubesi, Bolu Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, TÖMER, UNİCEFF. UNİCEFF 'de proje kapsamında öğrenci eğitim kitaplarını almayı üstlenmiştir.


 

Bolu Bağışçılar Vakfı

Öznur Akkaya

Genel Sekreter

Bahçelievler mahallesi Gamze sok no 8 A /10 Bolu Merkez

www.bbv.org.tr info@bbv.org.tr 

Tel:   +90 374 253 44 88

Faks: +90 374 253 44 98


  Güncel Haberler
 Yerel
 Sergiye Davetlisiniz
 1. Girişimcilik Etkinliği "DÜŞLE HAREKETE GEÇ BAŞAR"
 Yazarımız Yunus Baki Koçak'ın Yeni Kitabı
 Kul Damad' tan 4 Yeni Kitap
 Gerede Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencilerinin Staj Uygulaması Yapıldı.
 GERKAV BÜLTENİ 2019 Çıktı
 Gerede'nin En Eski Resmi
 Palyetif Bakım Servisi Açıldı
 Kul Damat’ın (Ahmet Tınmaz) Kitapları
 EDS ler çalışmaya başladı
 "Ömrümde Bir Gerede"
 ANILAR
 Kratya'nın Gülleri
 Güncel
 GTSO'dan ÖNEMLİ DUYURU:
 Oto Alım Satım Yönetmeliği
 2018 YILLIK İŞLETME CETVELLERİ VE SANAYİ SİCİL BELEGESİ VİZE İŞLEMLERİ İLİŞKİN DUYURU
 "İyilik Yolunda Uzaklar Yakın" a Türkiye Yazarlar Birliği'nden birincilik geldi.
 SKY ROAD’ da Bir GEREDELİ
 “İyilik Yolunda Uzaklar Yakın 1”
 
www.gerede.net
Gerede Hakkında Herşey
Bu sitede yayınlanan haber, metin, bilgi, yazı ve resimler izin almadan yayınlanamaz. gerede.net hiçbir kişi, kurum veya siyasi görüşün sitesi değildir. Amacımız Gerede ilçemizi tanıtmak ve Geredelileri kaynaştırmaktır.
E-Posta :  haberlesme@gerede.net